Elfelejtettem a jelszót

Linkek

Senna VS Prost
Ron Dennis, a McLaren csapatfőnöke megkérdezte Alain Prostot kit javasol csapattársnak. Ayrton Sennát javasolta, így 1988-ban létrejött a Prost-Senna páros. Viszonyukat eleinte a kölcsönös tisztelet jellemezte.
Portugáliában Prost rajtolt az élről, de Senna megelőzte. Prost a következő kör elején előzésbe kezdett, de Senna annyira védekezett hogy majdnem a falhoz nyomta a franciát.
Kettőjűk viszony egy évvel később Imolában romlott meg véglegesen. Prost azt javasolta, aki elsőnek jön ki az első kanyarból az győzhessen. Senna jobban jött el, de a futamot újraindították Berger balesete miatt. Az új rajtot Prost kapta el jobban. De Senna a kör felénél visszaelőzte. A brazil pilóta szerint jóval az első kanyar előtt megelőzte a franciát. Ráadásul az első startnál övé volt az első hely, amit csak visszavett. Prost szerint nem lehetett Sennában bízni.
Két futammal az évad vége előtt Alain Prost 16 ponttal vezetett csapattársa, Ayrton Senna előtt. A Japán Nagydíj időmérőjét Senna nyerte, 1.730 mp-vel volt gyorsabb Prostnál. A francia a rajt előtt a hátsó szárnyának egy darabját leszedette, hogy nagyobb végsebességre legyen képes a kocsija. Prost a rajtnál előrébb gurult, így első helyen haladt az első kör végén. Senna az 53 körös verseny 47. körében érte utol és a lassító előtt megpróbálta kifékezni. A kocsi orrát be is dugta, de Prost ráhúzta a kormányt összeakadtak és kicsúsztak a pályáról. Prost kiugrott az autóból, mivel világbajnoknak hitte magát. Senna viszont integetett a pályamunkásoknak, akik visszatolták a pályára. Így a lassítót átvágva folytatta a versenyt, igaz addigra Nannini megelőzte, de 2 körrel később visszaelőzte. A versenyt Senna megnyerte, de a dobogóra már nem állhatott fel, mivel a sportbírók kizárták a pálya lerövidítése miatt. Így lett Prost harmadszorra is világbajnok.
1990-ben 2 futammal az éved vége előtt 9 pont különbség volt Senna és a Ferrarihoz szerződött Prost között. Az utolsó előtti futamon, Japánban Ayrton kérte, hogy a pole pozíció helyét tegyék át a másik oldalra. (Addig a menetirány szerint jobb oldalon volt, a pálya piszkosabb részén.) Ezzel Alain is egyetértett. Ahogy az várható volt Senna nyerte az időmérőt, de közölték vele hogy nem engedik a rajthely cseréjét, mivel állítólag Balestre megakadályozta. A McLaren versenyzője dühös volt és ekkor fogadta meg, hogy amennyiben Prost jobban rajtol mindent megfog tenni, hogy ne fordulhasson be az első kanyarba. Másnap Prost jobban indult és Ayrton tartotta magát a fogadalmához: bedugta autója orrát Prost kocsija mellér, aki ezzel ismét nem törődve ráhúzta a kormányt. Mindketten kicsúsztak a kavicságyba, a folytatásról szó sem lehetett. Így lett Senna másodszorra is világbajnok.

Google

Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre    *****    Egy asztrológiai elemzés,sok segítséget ad,életünk megtervezéséhez,rendeld meg és küldök egy 3 éves éves elõrejelzést is    *****    Szeretne leadni felesleges kilókat? Szeretné méregteleníteni és tisztítani szervezetét?Csatlakozzon a programhoz még ma!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, kezd az évet azzal, hogy belenézel, én segítek értelmezni amit látsz. A saját akaratod dönt!