Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót

Linkek

Rövid életrajz

Ayrton Senna zseni és zsarnok volt, jóindulatú és szerény ember, aki azonban rendkívül arrogánsan is tudott viselkedni. Egy dolgot pedig senki sem tagadhatott: ő volt a Forma1-es versenyek történetének leggyorsabb versenyzője.
 Ayrton őstehetségnek számított. 13 évesen kezdett el gokartozni, és sorra nyerte a versenyeket. Abban a pillanatban brazil bajnok lett , hogy elérte a megfelelő korhatárt, s indulhatott felőtt versenyeken. 1977-ben és 1987-ban begyűjtötte a dél-amerikai bajnoki címet. Amikor 1981-ben átjött Nagy-Britanniába, hogy elinduljon a Forma Ford 1600-as bajnokságon, csak a harmadikfutamig kellett várnia az első győzelemre.
 1983-ban már a Forma 3-as mezőnyben versenyzett, ez volt az utolsó deszka a Forma 1 előtt. Ayrton megnyerte az utolsó futamot, s így övé lett a bajnoki cím. A Mclaren és Williams Forma 1-es csapata is tesztelte. Nagyon tetszett nekik, amit csinált, de egyikük sem igazolta le, így 1984-ben az alacsonyabban jelzett Toleman csapatnál versenyzett. A következő évben már a Lotusnál versenyzett, ahol megszerezte első futamgyőzelmét, az esőáztatta estroli pályán. Az évek sosán futamgyőzelmet futamgyőzelemre halmozott és háromszor lett világbajnok.
 Majd eljött 1994. Az első versenyen, Brazíliában Senna rajtolt az első helyről, Michael Schumacher azonban az első tankolásnálmegelőzte. Ayrton próbálta visszaelőzni, de egy kanyarban megpördült és kiesett. A következő futamon ismét az első helyről indult, de összeütközött Mika Hakkinen, és fel kellett adnia a versenyt. Aztán    következett Imola.
 Az első startot lefújták, mert Pedro Lamy nekiütközött J. J. Lheto kocsijának. A második rajt után Ayrton az élen haladt, Schumacher pedig pióca ként tapadt rá. A második körben azonban Ayrton a Tamburello-kanyarnál kivágódott, nekirohant a falnak, és a pálya szélén megállt. Egy pillanatig még mozgott, aztán elvesztette az eszméletét...
 Halála többet jelentett, mint a versenypályákon valaha is megfordult legnagyobb sportember elvesztését. Az a sportoló halt meg, aki talán a legközelebb jutott a tökéletességhez.

Google

Avon vásárló vagy de unod, hogy a tanácsadód várat állandóan? Esetleg eltûnt? Az Õ kedvezményeit inkább te vlltanád be??    *****    Kérlek segítsd egyesületünk munkáját az adód 1%-kal. Nézd meg a rendezvényeinket is. 2018. március 24.-én várunk!    *****    A HUN-Tv kezet nyújt: Az Élet Magazin elõadásai, köztük Asztrológia elõadásom    *****    Olvasód leszek! Nyerj 100 Kreditet! Gyere ha szeretsz Olvasni.    *****    Farmasi - Antiallergén szépségápolás, babaápolás, háztartási szerek, bio kozmetikumok    *****    Mit gondolsz a Valentin napról? Ünnepled? Felháborodsz? Ajándékozol? Posztoltál már róla? Mutasd meg!    *****    Versenyeznél? Építenél új portált? Milyen témában? Milyen nyeremény motiválna? A TE ötleteidre is kíváncsiak vagyunk!    *****    A karma megnyilvánulásai    *****    MARGOT ROBBIE HUNGARY! MARGOT ROBBIE AUSZTRÁL OSCAR JELÖLT SZÍNÉSZNÕ MAGYAR RAJONGÓI HONLAPJA! MARGOT ROBBIE HUNGARY!    *****    Lovak szerelmeseinket itt a helye! Tartozz te is közénk! KATT!KATT!KATT!MEGÉRI!KATT!KATT!KATT!    *****    Részletes személyiség és sors analízis,ajándék 3 év elõrejelzés,ingyenes konzultáció,ahol megbeszéljük a kérdéseid Katt!    *****    Születési horoszkóp + 3 éves elõrejelzés + biotérkép, 3000 Ft.Az ajándék,teljesen ingyenes konzultáció,rendeld meg KATT!    *****    Aktív videojáték honlap! Ingyen G-portál kreditek csak a készlet erejéig! Ne maradj ki te se belõle! Kattints ide! <3    *****    Kapható a VÖRÖS HÓ címû regény. Kaland és rejtély az örök fagy birodalmában. VÖRÖS HÓ. Részletek a weboldalon!    *****    Új letölthetõ olvasmányok:28 nap varázslatban A fénytest A kulcs A titok A tizedik felismerés A lélek anatómiája A csend    *****    Még nagyon az év elején járunk, most rendelj születési horoszkópot az ajándék 3 év elõrejelzés és ingyenes konzultáció!!    *****    Pánikenyhítõ poszt a Histórián. Superuser jelen. És TE merre jársz? Kattints!    *****    SIMONA | az Isten áldjon, Esperanza! Lolájának fõszereplésével | SIMONA | a jelenleg futó legsikeresebb argentin sorozat    *****    Marculábi cica tíz éves lett! Ünnepeljétek meg a születésnapját a Mesetárban Marculábis ujjbábokkal! Boldog szülinapot!    *****    ***Munkalehetõség! Magyarországról, Szlovákiából, Csehországból keresünk, MLM vezetõket és tanácsadókat! ***